Komu a proč pomáháme? Stručná odpověď by zněla, že potřebnému člověku a na otázku proč? Odpověď je – proč ne?

Myslím si, že by se člověk neměl starat jen o to, kolik sám vydělá, kolik sám za sebe utratí, co si koupí. Neměli bychom jen brát a brát, je třeba i dávat a je velká škoda, že většinová společnost takto nepřemýšlí. Většinu zajímá jen to, kdo jim co dá, kdo jim kde přidá a za prázdný slib jsou ochotni ve volbách zaprodat i duši i svoji vlast. Nedochází jim, že stát zde není proto, aby se o každého staral, každému pomáhal, každého živil a je to dobře, že nežijeme v takovém státě.

Jsou mezi námi lidé, kteří řeší mnohem vážnější problémy, než že zdraží pivo, nebo párky a těm se vždy budu snažit pomoci, byť vím, že nikdo nepomůže všem, ale jak se říká – I jeden zachráněný život je víc, než truhla plná zlata. Osobně doufám, že se to časem změní a více lidí pochopí, že proti bídě se pracuje a ne demonstruje a, že více lidí začne mít větší radost z toho komu dnes pomohl, komu dnes udělal radost, koho rozesmál (ne, to není klišé ze Tří Veteránů), než z toho co si dnes koupil, či kolik piv dnes vypil, co kde ve slevě koupil, nebo koho o co okradl…

Čekají nás zlé časy pod vedením Bruselu, nedělejme si je sami ještě horší a radujme se z každé maličkosti.

Nyní malá ukázka, kam směřuje naše pomoc. Směřuje k lidem a rodinám o které by se měl starat náš stát, naše společnost, ale bohužel se tak neděje. Spolupracujeme s nadací Dobrý Skutek, díky které máme možnost vstupovat do života konkrétním lidem, či rodin v nesnázích, a vidět výsledek naši pomoci v reálném životě. Většinou se to týká nemocných dětí, na jejichž nemoci existuje účinná léčba, ale stát ani zdravotní pojišťovny ji nehradí, a rodiče takových dětí tráví veškerý čas, který jim při starání o takovéto dítě zbývá tím, že v podstatě žebrají, neustálým doprošováním a ponižováním se, aby někde sehnali nějaké peníze a mohli alespoň trochu dítěti, či sami sobě ulehčit nelehký úděl.

Zde malá ukázka

Klokánek Štěrboholy (klokanek-sterboholy.cz)

Vybrali jsme si k dlouhodobé spolupráci Klokánek Štěrboholy.
Každý měsíc se znažíme zpříjemnit pobyt dětem nákupy a zásobováním.
Na jaře a v létě pro děti připravujeme různé akce a výlety.

Tato organizace od nás v Červnu 2024 obdržela částu 40.000.- kč

Od Dobrého Skutku mám Draka Dobráka, který zdobí moji kancelář za první rozdaný milion.

Velice dobrou zkušenost máme také s SOS dětské vesničky, kde pracují lidé, pro které opravdu pomoc není jen prázdné slovo, či pojem, ale je to pro ně smysl života. Mrkněte, co se u nich děje :-)

Pomáháme také s Armádou Spásy, kde přiložíme občas ruku k dílu jako dobrovolníci, či se penězi podílíme na vybavení různých budov sloužící jako provizorní obydlí lidem bez domova, k tomu jen dodám – přidejte se i Vy…

logo_cz_2023

U Zdravotního Klauna, který mi věnoval certifikát „Dárce úsměvu“, se na chvilku zastavme – to, co dělají není to zbytečné, a věřte mi, že vrátit umírajícímu dítěti v nemocnici aspoň na chvilku úsměv na rty je víc, než cokoliv, co si můžete koupit v obchodě…

Naše pomoc cílí i ke konkrétním lidem, jako například už léta se snažím pomáhat mamince Lindy. Zde si dovolím na své stránky umístit jejich prosbu o nový automobil, neboť ten starý, i když ho na své náklady udržuji při životě co to jde, už prostě dosluhuje. Budu rád, když sami něco přispějete a když ne, tak z každého auta které prodám jim něco přispěji já.

Dále platím měsíční příspěvek na asistenci paní Ivaně Bednaříkové, která je celkově upoutána na invalidní vozík a není schopna pohybu, v roce 2008 až 2012 jsem platil částečnou rekonstrukci Dětského domova Bojkovice, vybudovali jsme dětské hřiště, připravili letní dovolenou, v letech 2009, 2010, 2011, 2012 a 2013 jsem platil letní tábory dětem ze sociálně slabších rodin a dětem z dětských domovů ve spolupráci se Sdružením pro práci s dětmi a seniory Praha 10 atd.

Nebudu zde vypisovat každého jednotlivého obdarovaného, to by Vás ani nebavilo číst. Ptáte se kde na to beru? Podnikám. Nečerpám dotace, od nikoho nic nechci, nemám neustále nataženou ruku, podnikám a daří se mi. Neplatím drahé provozovny, neplatím drahé reklamy, neplatím drahé nájmy, jediné co platím jsou daně :-). A když nebudete chtít po mně slevy a nebudete smlouvat, tak budeme společně pomáhat ještě daleko víc :-).

Děkuji za Váš čas věnovaný přečtení a přeji mnoho zdraví a šťastný život.

Brothánek Lukáš – jednatel